Jak samodzielnie korzystać z zabiegów?

W zależności od tego, jaki skutek ma przynieść wykonany przez nas samodzielnie zabieg, używamy do tego celu bardzo różnych środków, których opisanie wymagałoby wielu tomów. Wybieramy więc spośród wielu możliwych zabiegów tylko kilka najbardziej popularnych, przedstawiając najpierw opis zabiegu, a następnie efekt, jaki powinniśmy dzięki temu zabiegowi osiągnąć.

– Zabieg 1:

Opis: Do wanny wypełnionej do połowy zwyczajną wodą o ciepłocie nie przekraczającej 37° Celsjusza wchodzimy nago, siadamy, a następnie tak się kładziemy, aby całe nasze ciało, z wyjątkiem głowy, było zanurzone w wodzie. Po kilku minutach takiego „moczenia się” wstajemy, po czym zwyczajnym albo toaletowym mydłem namydlamy całe ciało. Po namydleniu spłukujemy się tuszem, po czym, po wyjściu z wanny, osuszamy ciało ręcznikiem kąpielowym i nakładamy czystą bieliznę.

E f e k t: Lekarz, do którego przyszliśmy, nie powtórzy już swojej uwagi: „Przynajmniej idąc do lekarza mógł się pan wykąpać”.

– Zabieg 2:

Opis: Do wykutej w lodzie przerębli wchodzimy nago, prosząc kolegę, aby stwierdził przy pomocy zegarka, jak długo potrafimy wytrzymać w tak lodowatej wodzie.

Efekt: Lekarz rejonowy, którego wezwaliśmy tego dnia, po pobycie w lodowatej wodzie, w związku z podniesieniem się ciepłoty naszego ciała do 39,8«, zapewnia nas: „Tym razem to już na pewno nie jest żadna symulacja, tylko murowane zapalenie płuc”.

Komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>