Przyczyny obniżenia zdolności do przeżycia orgazmu

U dość znacznego odsetka kobiet spotyka się trudności lub brak zdolności do przeżycia orgazmu, w sensie możliwości uzyskania odprężenia i zaspokojenia własnych potrzeb seksualnych. Zdolności te mają dość duży związek z zachowaniem się partnera w dużym stopniu są uzależnione od jego doświadczenia, kultury i sprawności seksualnej. Poza tym zdolności te wzrastają, gdy kobieta czuje się akceptowana przez mężczyznę w ogóle jako człowiek, a nie tylko jako partnerka seksualna. Wtedy spontanicznie angażuje się emocjonalnie w kontakcie seksualnym, i to taka jaka jest, bez konieczności maskowania się, co wpływa na intensywniejsze przeżywanie nie tylko kontaktów .seksualnych, ale w ogóle wszelkich międzyludzkich stosunków.

Przyczyny obniżenia zdolności do przeżycia orgazmu mogą być uświadamiane przez kobietę lub też może sobie ona nie zdawać sprawy z tego, jaki jest tego właściwy powód w kontaktach z konkretnym partnerem. Przykładem pierwszej sytuacji może być niemożność osiągnięcia orgazmu wskutek przykrego dla kobiety zachowania się męża po stosunku. Antycypacja przykrości może stać się swoistym hamulcem przeszkadzającym w osiąganiu orgazmu.

Komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>