Siostra

W dyżurce: koleżanka siostry dyżurnej, chwilowo ją zastępuje, więc zupełnie nie wie, co gdzie leży, ponieważ jest z innego oddziału i siedzi tu tylko grzecznościowo, czekając, aż koleżanka wróci z biura, gdzie ją wezwano.

W izbie przyjęć: będzie za chwilę, ponieważ ze względu na awarię telefonu musiała pójść na oddział poszukać lekarza dyżurnego, który wyskoczył na moment do innego pawilonu, by złożyć życzenia koledze, obchodzącemu właśnie imieniny.

W rentgenie: czeka w magazynie na klisze, co jeszcze potrwa, ponieważ magazynier jest na zwolnieniu i trzeba przywieźć klucze z domu. Położna: na urlopie macierzyńskim od wczoraj, będzie miała zastępstwo od jutra.

W separatce: czuwa nad dyrektorem zakładów mięsnych, kolegą z wojska przewodniczącego rady. Na noc, przy chorym: płatna gwarancja spokojnego snu rodziny pacjenta.

Oddziałowa: wakujące stanowisko służbowe, będące zarówno dla lekarza, jak i dla pielęgniarki jedynym właściwym adresem, pod który winien się zwrócić pacjent, jeżeli twierdzi, że nie może się niczego doprosić.

Komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>